Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Kurzy keramiky

Kurzy keramiky

Moje kurzy keramiky probíhají v dílně přímo na Zámku Žďár nad Sázavou, v letních dnech se mohou odehrávat i na čerstvém vzduchu venku, v hrnčířském stánku před kavárnou.

Praktické informace:

Na kurz je vhodné mít pracovní oděv a obuv, sundané prstýnky a náramky, chytré (i hloupé) hodinky, vlasy upravené do culíku nebo drdolu. Nepříliš vhodné jsou dlouhé nehty ale i s nimi lze kurz absolvovat.

Všem klientům zapujčím zástěru a všekeré potřebné náčiní.

V případě modelování můžeme lepením z plátů či jinými technikami, vyrobit nejrůznější nádoby, figurky, dekorace atd. Na všem se lze domluvit.

Pokud si zvolíte točení na kruhu, je třeba vzít v úvahu, že učení se tomuto řemeslu je poměrně dlouhodobá záležitost. Časově to lze přirovnat ke zvládnutí hry na hudební nástroj. (Analogicky také platí, že čím více času věci věnujete, tím lepších výsledků dosahujete.) 

Minimální doporučený věk pro první zkoušení práce na kruhu je z mých zkušeností 7 let. Malé děti se pochopitelně vydrží soustředit kratší dobu a potřebují více dopomoci.

Dvouhodinová lekce je tedy jen seznámením s tím, jak práce probíhá. Mám k dispozici jak kopací tak elektrický kruh a s mírnou dopomocí můžeme vyrobit měnší misku či hrneček.

Desetihodinový kurz je vhodný pro vážnější zájemce, kteří třeba už zvažují koupi kruhu, nebo se prostě chtějí do věci více ponořit. Čas realizace kurzu je na vzájemné dohodě, lze ho absolvovat i postupně, např. dvě hodiny týdně.

Osobám, které chtějí zcela ovládnout řemeslo mohu nabídnout ještě dlouhodobější kurzy s postupným zasvěcováním do všech tajemství keramické technologie (točení, obtáčení, uchacení, sušení, přežah, glazování a jiné dekorování, ostrý výpal, legislativa atd.) Část ceny u takto dlouhodobého kurzu si lze odpracovat a snížit tak náklady, (např. pomoc s ručním zpracováním hlíny.)

Chcete-li jinou hodinovou dotaci, než kterou vidíte v nabízených kurzech, můžete objednat více kurzů najednou, nebo mi zavolejte a domluvíme se.

 

Cena:
Zobrazuji 1-5 z 5
  Zážitkový kurz Malování na hrneček - 1 - 2 hodiny
  ks
   Zážitkový kurz Výroba vánočních dárků - 3 hodiny
   ks
    Kurz Základy práce na hrnčířském kruhu - 10 hodin
    ks
     Kurz Základy keramiky - 10 hodin
     3 500 Kč
     3 500 Kč
     ks
     Produktů na stránku 204060
     Nepropásněte novinky, akce a slevy!
     Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
     Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz